Oferta Dla Osób Pracujących z Młodzieżą

Szkoła Pracy z Młodzieżą

Szkoła Pracy z Młodzieżą to coroczne spotkania szkoleniowe wzmacniające kompetencje osób pracujących z młodzieżą.

Dla kogo?

Wszystkich pracujących z młodymi ludźmi w różnych formach, którzy chcą szlifować kompetencje, poznawać nowe metody i rozwijać swój warsztat w zgodzie z Europejskim modelem kompetencyjnym dla osób pracujących z młodzieżą na poziomie międzynarodowym. Zapraszamy Was niezależnie od wieku, poziomu doświadczenia, wymiaru/formy pracy, czy faktycznie wykonywanego zawodu. Mile widziani są zarówno wolontariusze, pracujący w NGO, jak i nauczyciele, czy doradcy zawodowi – liczy się Wasza motywacja i chęć rozwoju!

Szkoła Pracy z Młodzieżą promuje podejście podmiotowe oparte na Europejskim modelu pracy z młodzieżą oraz metody edukacji pozaformalnej. Celem tak rozumianej pracy z młodzieżą jest wszechstronny rozwój nie tylko kompetencji młodych ludzi, ale też osobowości i postaw, w duchu wartości demokratycznych.

ZOBACZ STANDARDY

Nasi trenerzy są praktykami pracy z młodzieżą i twórcami narzędzi edukacyjnych z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. Pracujemy w małych grupach szkoleniowych (15 os.) metodami warsztatowymi z wykorzystaniem narzędzi edukacji pozaformalnej.

W 2020 roku planujemy 3 spotkania:

 • Kompendium youth workera – okazja do przemyślenia różnych podejść do pracy z młodzieżą, założeń teoretycznych, standardów i wartości;
 • Narzędzia pracy z młodzieżą – poznaj najnowsze trendy w narzędziach edukacyjnych i dowiedz się, jak tworzyć własne;
 • Toolfair – wymiana i dzielenie się narzędziami pracy z młodzieżą.

Terminy szkoleń podamy przed wakacjami. Każde trwa 4 godziny i kończy się zdobyciem certyfikatu ukończenia Szkoły Pracy z Młodzieżą ze wskazaniem poruszanych tematów i zdobytych umiejętności. Aby wziąć udział w szkoleniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział jest zwolniony z opłat. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.

APLIKU!

 

Szkoła Projektów Społecznych

Szkoła Projektów Społecznych to coroczne spotkania szkoleniowe wzmacniające kompetencje młodych liderów i osób realizujących projekty społeczne.

Zapraszamy wszystkich chcących szlifować swój warsztat społecznika, realizujących projekty społeczne, inicjatywy młodzieżowe na poziomie od lokalnego, po międzynarodowy. Zapraszamy Was niezależnie od wieku, poziomu doświadczenia, wymiaru/formy pracy, czy etapu edukacji!

Szkoła Projektów Społecznych bazuje na podejściu trzeciosektorowym tj. realizującym cele społeczne, istotny społeczny interes, dobro wspólne.

Nasi trenerzy są praktykami pracy z młodzieżą i twórcami narzędzi edukacyjnych z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. Pracujemy w małych grupach szkoleniowych (15 os.) metodami warsztatowymi z wykorzystaniem narzędzi edukacji pozaformalnej.

W 2020 roku planujemy 2 spotkania:

 • Przygotowanie projektu społecznego: diagnoza potrzeb i problemów, analiza zasobów i warunków, wyznaczanie celów i dobór narzędzi.
 • Realizacja projektu społecznego: dobór zespołu i praca w grupie, monitoring i ewaluacja.

Terminy szkoleń podamy przed wakacjami. Każde trwa 4 godziny i kończy się zdobyciem certyfikatu ukończenia Szkoły Projektów Społecznych ze wskazaniem poruszanych tematów i zdobytych umiejętności. Aby wziąć udział w szkoleniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział jest zwolniony z opłat. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.

APLIKUJ

Skorzystaj z naszej bazy scenariuszy, gier i publikacji!

EDUKACYJNE GRY PLANSZOWE

„EU on the Board”

Czy wiesz, że Unię Europejską da się zagrać na planszy? Zapraszamy do zapoznania się z grą planszową pokazującą mechanizmy tworzenia instytucji unijnych oraz tworzenia prawa. Brzmi strasznie? Nie daj się zwieść powadze tematów! Gra jest arcyprzyjemna i dostarcza okazji do planowania, myślenia strategicznego, formowania sojuszy, kalkulacji celów. 
Zobacz krótkie intro TUTAJ, a instrukcję jak grać TUTAJ
Tłumaczenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
POBIERZ

EDUKACYJNE GRY FABULARNE (LARP)

„Szkolna Rada”

Przedstawiamy scenariusz sprawdzonego i wielokrotnie przetestowanego LARPa (Life Action Role Playing game), w którym uczestnicy decydują o kluczowych kwestiach dla funkcjonowania współczesnych społeczeństw w Europie. A robią to wszystko w rolach superbohaterów uczestniczących w Szkolnej Radzie w wyimaginowanym państwie, z zaskakująco podobnymi do naszych problemami. Gra daje pole do namysłu nad mechanizmami włączenia i wykluczenia, pomocy humanitarnej, solidarności i demokracji. Polecamy!
Tłumaczenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

ZOBACZ

„Upadek Starego Porządku” LARP o Rewolucji Francuskiej

ZOBACZ

„Prawo Dwunastu Tablic” – Prawo Rzymskie

ZOBACZ

MOŻESZ RÓWNIEŻ ZAMÓWIĆ OPRACOWANIE NARZĘDZIA “SZYTEGO NA MIARĘ”!

Masz dość narzędzi edukacyjnych, gier i scenariuszy, które już wszyscy znają? Powtarzalnych i przewidywalnych? Z banalnym zakończeniem i płytką pointą? Szukasz narzędzia “szytego na miarę?

Pomożemy Ci takie skonstruować!

Nasze specjalności:

 • eduLARP (life action role play)
 • gry planszowe
 • symulacje
 • RPG (role playing games)

Nasze tematy:

 • edukacja obywatelska
 • edukacja medialna
 • edukacja międzykulturowa
 • przedsiębiorczość
 • zarządzanie projektami
 • współpraca i komunikacja

Wypełnij ankietę podając podstawowe parametry narzędzia i skontaktuj się z nami!

ZAMÓW NARZĘDZIE

Uwaga – oferta w ramach działalności odpłatnej. Wycena indywidualna.

Od 2020 roku Stowarzyszenie prowadzi własne centrum szkoleniowe w Rabce-Zdroju. Ośrodek jest doskonale wyposażony i przystosowany do realizacji zajęć edukacji pozaformalnej. Może pomieścić do 35 osób. Jeśli szukacie miejsca na realizację waszych projektów skontaktujcie się z nami!

ZOBACZ

BADANIA

Raport z badań „Potrzeby informacyjne młodych Ukraińców mieszkających w Krakowie”

Liczba ukraińskiej młodzieży w Krakowie rośnie z roku na rok, nie tylko za sprawą rosnącej liczby studentów zagranicznych na krakowskich uczelniach, ale także atrakcyjności miasta w kontekście rynku pracy, oferty kulturalnej, czy infrastruktury społecznej. Ważne jest zatem, aby świadomie kreować informację dla młodzieży z myślą o tej grupie! Dlatego wspólnie z Fundacją-Instytutem Polska-Ukraina i portalem informacyjnym UA in Krakow pochyliliśmy się nad potrzebami ukraińskiej młodzieży w zakresie informacji i wsparcia.
Wsparcie badań sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

ZOBACZ

Raport z badań „W stronę centrów młodzieżowych”

Centra młodzieżowe to miejsca spontanicznej aktywności młodych ludzi, spotkań, rozwoju, rozwijania pasji, bycia sobą w gronie rówieśników. Bez agendy, bez listy zajęć do zapisywania się, bez opłat i warunków. To miejsca, w których młodzież jest gospodarzem. Od kilku lat Kraków przygotowywał się intensywnie do otwarcia takich miejsc. Stowarzyszenie Europe4Youth oraz Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży przeprowadziły szereg działań (badania, warsztaty z młodymi, konferencję wymiany dobrych praktyk, konsultacje online), w efekcie których powstał raport wraz z zestawem rekomendacji jak powinny wyglądać centra młodzieżowe – w krakowskiej wersji Pracownie Młodych. I co? Już funkcjonują! Zapraszamy do zapoznania się z raportem oraz ofertą Pracowni Piastów 22 oraz Pracowni Młodych na Zachodniej!

Działanie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

 
ZOBACZ

PUBLIKACJE

„Wybrane modele partycypacji młodych”

Wspólnie z siecią DYPALL (Development of Youth Participation at a Local Level) prowadziliśmy badania struktur i projektów partycypacji młodych, rozpoznając najlepsze w Europie praktyki i przykłady działań pozwalających młodym na efektywne współdecydowanie w sprawach publicznych. Przedstawiamy Państwu tłumaczenie najciekawszych praktyk – takich, które, naszym zdaniem, zaciekawią polskich decydentów i organizacje pracujące z młodzieżą. 
Tłumaczenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
ZOBACZ

„Koncepcja Mentoringu Dla Młodych Ludzi”

Wiele badań i diagnoz potrzeb młodych ludzi wskazuje na problem dezorientacji związanej z przyszłością i potrzebę relacji z osobami zajmującymi się wybranym obszarem zainteresowania młodych ludzi. Stowarzyszenie Europe4Youth postanowiło otworzyć swój obszar pt. „działalność społeczna” i wspierać młodzieżowe grupy nieformalne w realizowaniu ich pierwszych projektów społecznych. Młodzi mieli do dyspozycji mentora, podstawowe środki finansowe i miejsce do pracy, a my testowaliśmy model współpracy mentorskiej dla stora młodzieżowego, który przedstawiamy poniżej.

Publikację sfinansowano w ramach projektu „Booster młodzieżowych grup nieformalnych” realizowanego ze środków projektów solidarności Europejskiego Korpusu Solidarności. 

ZOBACZ

Małopolski Portal Młodzieżowy

Eurodesk Polska

Nadchodzące Wydarzenia