Oferta dla młodzieży2020-05-21T08:53:25+00:00

OFERTA DLA MŁODZIEŻY

BIURO INFORMACJI MŁODZIEŻOWEJ

Stowarzyszenie pełni funkcję Biura Informacji Młodzieżowej – udzielamy informacji, doradzamy, wspieramy w podejmowaniu ważnych decyzji. Zastanawiasz się nad podjęciem wolontariatu, wymianami młodzieżowymi, pracą, stażem, zorganizowaniem własnych projektów? – zobacz co masz do dyspozycji i… pogadajmy 🙂 

Nasi konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00, a jeśli są potrzebni, umówią się z Wami także w soboty!

Jeśli wolisz osobisty kontakt, pisz do wybranej osoby:

Zapraszamy także do naszego biura:

Biuro Informacji Młodzieżowej Stowarzyszenia Europe4Youth

ul Urzędnicza 14/1 – wejście od podwórza

30-051 Kraków

A poniżej skrót wybranych możliwości:

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Wyjedź na międzynarodowe spotkania młodzieży w wieku 13-30 służące poznaniu się, integracji i opracowaniu wybranego tematu zainteresowania uczestników np. zmiany klimatu, migracje, czy tolerancja.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WOLONTARIAT

Bycie wolontariuszem to możliwość podróżowania, uczenia się i pracy na rzecz innych w wybranych organizacjach w kraju i za granicą przy zapewnieniu podstawowych potrzeb tj. mieszkania, wyżywienia, dojazdu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PRACA ZA GRANICĄ

Planujesz pracę sezonową? Stałą? Chcesz zdobyć doświadczenie za granicą? Dowiedz się o warunkach pracy, formalnościach i ofertach w różnych krajach Unii Europejskiej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 STAŻE I PRAKTYKI W INSTYTUCJACH MIĘDZYNARODOWYCH

Zobacz oferty instytucji międzynarodowych dla młodych wchodzących na rynek pracy oraz programy, w ramach których można wyjechać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

STUDIA ZA GRANICĄ

Sprawdź z czym wiąże się studiowanie w różnych krajach unijnych i jakie są warunki przyjęcia i funkcjonowania!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WŁASNE PROJEKTY

Realizowanie własnych projektów społecznych to obok osiągania zmian społecznych doskonała okazja do uczenia się i zdobywania doświadczenia pracy projektowej. Jak zacząć? Jak to się robi? 

Zobacz krok po kroku planowanie i realizację projektów społecznych na przykładach projektów młodzieżowych realizowanych w ramach programu “Młodzi w Akcji” w 2018 roku.

Dołącz do naszej Szkoły Projektów Społecznych! Szkolenia odbywają się 2 razy w roku w tematach takich jak diagnoza potrzeb i problemów, analiza zasobów, wyznaczanie celów, praca w zespole, monitoring i ewaluacja.

Zrealizuj własny projekt społeczny! Weź udział w naszym programie regrantingowym dla młodzieżowych grup nieformalnych i działaj z nami! Szczegóły w zakładce „Hajsy na projekty”.

 

PROGRAM REGRANTINGOWY  EUROPE4YOUTH DLA MŁODZIEŻY NA LATA 2019-2021!

Masz pomysł na projekt społeczny? Chcesz dofinansować fajną akcję? Złóż króciusieńki wniosek i do dzieła! Aplikujcie do końca każdego miesiąca aż do zakończenia programu!

Dla kogo?

Dla grup nieformalnych młodych ludzi w wieku 13-30. Specjalna pula przypada na mieszkańców Małopolski oraz na wiek 16-22. Aplikować mogą grupy 3-osobowe!

Ile projektów dofinansujemy? Ile kasy można dostać?

Premiujemy małe, bardzo konkretne projekty oparte na wydarzeniach kosztujące 300-500 PLN. Można zrealizować więcej, niż jeden projekt! Można też brać udział w kilku projektach. W razie pytań kontaktujcie się z naszym Biurem Informacji Młodzieżowej.

 

JAK TO SIĘ ROBI?

Macie jakiś problem?

Rozejrzyjcie się wokół siebie, porozmawiajcie z ludźmi, nazwijcie problem lub potrzebę i zdecydujcie co z nią  zrobić. Pamiętajcie: wesprzemy tylko projekty społeczne, czyli takie, które dotyczą potrzeb i problemów ważnych dla innych/wielu ludzi!

Przykład: młodym trudno wybrać dalszą ścieżkę edukacji i potrzebują wsparcia, informacji, mentora.

I co z tym zrobicie?

Zbierz grupę ludzi, których dotyczy problem i zdecydujcie co z tym zrobicie – czego dokładnie Wam trzeba i po co? Może serii spotkań z przedstawicielami różnych zawodów, czy zrobienia wywiadu z ekspertem zbierającym informacje o rynku pracy, który umieścicie w sieci?

Czego Wam trzeba?

Rozpiszcie plan działań i zdecydujcie:

– czego potrzebujecie do zrealizowania projektu?

– ile to kosztuje?

– jakiego wsparcia oczekujecie od nas?

Możemy wesprzeć ok 20 małych projektów rocznie!

Napiszcie wniosek!

Formularz aplikacyjny oraz regulamin konkursu znajdziecie poniżej.

Do kiedy?

Do końca każdego miesiąca aż do października 2021! Wspieramy projekty krótkie trwające do 3 miesięcy oraz dłuższe max do 6 miesięcy.

Wpadnijcie do nas!

Urzędnicza 14/1 w Krakowie – można u nas popracować, wydrukować, zeskanować, skserować, napić się kawy i pogadać z mentorami. Zorganizujecie też u nas pomniejsze eventy – zapraszamy!

   APLIKUJ    
 
REGULAMIN
   KONTAKT  
 
INSPIRACJE  

GRAJDOŁEK – TWOJE MIEJSCE SPOTKAŃ

Potrzebujesz miejsca na spotkania, warsztaty, zajęcia (z rezerwacją) lub po prostu do posiedzenia, pogrania w planszówki lub wypicia herbaty w cieniu ogrodów (bez rezerwacji)?

Zapraszamy do Grajdołka i do Eurodesk Garden przy ul. Urzędniczej 14! 

REZERWUJ SALĘ

WSPARCIE MERYTORYCZNE I FINANSOWE DLA MŁODZIEŻOWYCH RAD I INNYCH STRUKTUR PARTYCYPACJI MŁODYCH LUDZI

 

Działasz w Radzie Młodzieżowej? Komisjach, gremiach, strukturach umożliwiających młodym ludziom wpływ na decyzje w sprawach publicznych? 

Skorzystaj ze wsparcia merytorycznego i finansowego!

Co oferujemy:

Nieodpłatne szkolenia na temat:

  • rzecznictwo dla młodzieży,
  • partycypacji młodzieży,
  • polityki młodzieżowej, 

dostosowane do indywidualnych potrzeb Waszej rady/struktury!

Ponadto:

  • zarządzanie projektami,
  • mentoring,
  • możliwość dofinansowania Waszych inicjatyw lokalnyc!

Spotkanie w formie warsztatu/szkolenia może odbyć się w Waszej miejscowości (w Małopolsce) lub zaprosimy Was do naszej siedziby w Krakowie: ul. Urzędnicza 14/1 – wejście od podwórza.

Kontakt:

Barbara Moś

b.mos@europe4youth.eu

DOŁĄCZ DO WYDARZEŃ:

YE: Sketch Up Europe

SketchUp Europe – międzynarodowa wymiana młodzieży

Wymiany młodzieżowe w Erasmus+ to międzynarodowe spotkania grup młodych ludzi służące wymianie poglądów, integracji i poznaniu się. Sketch Up ma na celu pogłębienie rozumienia obywatelstwa Europejskiego, poczucia tożsamości europejskiej i wyrażania go poprzez formy wizualne. Program pełny jest warsztatów rysunku, body paintingu i dyskusji, których efektem będzie wizualne ujęcie tematu i upowszechnienie zdjęć, rysunków, obrazów wśród młodych ludzi w Europie. Uczestnicy aktywnie tworzą program spotkania, pracują wspólnie z liderami grupowymi, a efekty wymiany zależą właśnie od nich, tj. Was!

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają pobyt, wyżywienie i zwrot kosztów podróży do wysokości 275 EUR. Szczegóły zamieszczone są w infopacku.

Językiem spotkania jest angielski – warto, by uczestnicy posługiwali się nim w stopniu komunikatywnym!

 

Wymiana skierowana jest do młodych osób w wieku 18-25 zainteresowanych integracją Europejską, chcących poznać i skonfrontować opinie młodych ludzi z całej Europy na ten temat. 

Zachęcamy do udziału zwłaszcza tych z Was, którzy nie mają okazji często podróżować, zmagają się z utrudnieniami w dostępie do różnych ofert edukacyjnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji z różnych powodów.

Termin został zawieszony ze względu na obostrzenia w podróżowaniu wywołane przez pandemię koronawirusa. O nowym terminie poinformujemy po zażegnaniu zagrożenia.

Projekt organizuje Europe4Youth Deutschland. Osobą do kontaktu jest Martyna: m.olech@europe4youth.eu.

APLIKUJ
ZOBACZ INFOPACK