Oferta dla Młodzieży

Chcesz zmienić coś wokół siebie? Planujesz własny projekt lokalny? Zdobądź mini-grant i wsparcie mentorskie! Zapoznaj się z regulaminem i aplikuj już dziś!

Program regrantingowy Stowarzyszenia Europe4Youth dla młodzieży na lata 2019-2021!

Masz pomysł na projekt społeczny? Chcesz dofinansować fajną akcję? Złóż króciusieńki wniosek i do dzieła! Aplikujcie do końca każdego miesiąca aż do zakończenia programu!

Dla kogo?

Dla grup nieformalnych młodych ludzi w wieku 13-30. Specjalna pula przypada na mieszkańców Małopolski oraz na wiek 16-22. Aplikować mogą grupy 3-osobowe!

Ile projektów dofinansujemy? Ile kasy można dostać?

Premiujemy małe, bardzo konkretne projekty oparte na wydarzeniach kosztujące 300-500 PLN. Można zrealizować więcej, niż jeden projekt! Można też brać udział w kilku projektach. W razie pytań piszcie, dzwońcie.

Jak to się robi?

 • Masz jakiś problem?

Rozejrzyjcie się wokół siebie, porozmawiajcie z ludźmi, nazwijcie problem lub potrzebę i zdecydujcie co z nią  zrobić. Pamiętajcie: wesprzemy tylko projekty społeczne, czyli takie, które dotyczą potrzeb i problemów ważnych dla innych/wielu ludzi!

Przykład: młodym trudno wybrać dalszą ścieżkę edukacji i potrzebują wsparcia, informacji, mentora.

 • I co z tym zrobicie?

Zbierz grupę ludzi, których dotyczy problem i zdecydujcie co z tym zrobicie – czego dokładnie Wam trzeba i po co? Może serii spotkań z przedstawicielami różnych zawodów, czy zrobienia wywiadu z ekspertem zbierającym informacje o rynku pracy, który umieścicie w sieci?

 • Czego Wam trzeba?

Rozpiszcie plan działań i zdecydujcie:

 • czego potrzebujecie do zrealizowania projektu?
 • ile to kosztuje?
 • jakiego wsparcia oczekujecie od nas?

Możemy wesprzeć ok 20 małych projektów rocznie!

 • Napiszcie wniosek

Do kiedy?

Do końca każdego miesiąca aż do października 2021! Wspieramy projekty krótkie trwające do 3 miesięcy oraz dłuższe max do 6 miesięcy.

Wpadnijcie do nas!

Urzędnicza 14/1 w Krakowie – można u nas popracować, wydrukować, zeskanować, skserować, napić się kawy i pogadać z mentorami. Zorganizujecie też u nas pomniejsze eventy – zapraszamy!

Regulamin KONKURSU
WNIOSEK O DOTACJE
INSPIRACJE

Stowarzyszenie pełni funkcję Biura Informacji Młodzieżowej – udzielamy informacji, doradzamy, wspieramy w podejmowaniu ważnych decyzji. Zastanawiasz się nad podjęciem wolontariatu, wymianami młodzieżowymi, pracą, stażem, zorganizowaniem własnych projektów? – zobacz co masz do dyspozycji i… pogadajmy 🙂

Stowarzyszenie jest częścią Eurodesk. Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową.

 

Nasi konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00, a jeśli są potrzebni, umówią się z Wami także w soboty!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jeśli wolisz osobisty kontakt, pisz do wybranej osoby:

Piotrek: p.krzystek@europe4youth.eu

Martyna: m.olech@europe4youth.eu

Gosia: m.moskala@europe4youth.eu

Basia: b.mos@europe4youth.eu

Piotrek: p.warzyszynski@europe4youth.eu

Zapraszamy także do nas na Urzędniczą 14/1 – wejście od podwórza, Kraków.

Potrzebujesz miejsca na spotkania, warsztaty, zajęcia (z rezerwacją) lub po prostu do posiedzenia, pogrania w planszówki lub wypicia herbaty w cieniu ogrodów (bez rezerwacji)? Zapraszamy do Grajdołka i do Eurodesk Garden przy ul. Urzędniczej 14!

REZERWUJ SALĘ

Pracownie Młodych to miejsca przeznaczone dla młodych ludzi przez Miasto Kraków. Stowarzyszenie Europe4Youth jest operatorem drugiej w Krakowie (po Pracowni na Piastów 22) Pracowni Młodych na Zachodniej! To przyjemne, zaciszne i wyposażone we wspaniałe możliwości miejsce na Ruczaju przy Zachodniej 7/3a prowadzone we współpracy z Biblioteką Kraków. Możesz tam wpaść ze znajomymi, spędzić kreatywnie czas, a także zorganizować własne wydarzenia! Na miejscu znajdziesz sprzęty eventowe oraz super ludzi, którzy doradzą, pomogą, wskażą możliwości dla Ciebie.

Martyna i Piotrek zapraszają!

Facebook: Pracownia Młodych na Zachodniej

Instagram: @Pracownia_na_zachodniej

KONTAKT
ZOBACZ FILM

Działasz w Radzie Młodzieżowej? Komisjach, gremiach, strukturach umożliwiających młodym ludziom wpływ na decyzje w sprawach publicznych?

Skorzystaj ze wsparcia merytorycznego i finansowego!

Co oferujemy:

Nieodpłatne szkolenia na temat:

 • rzecznictwa dla młodzieży,
 • partycypacji młodzieży,
 • polityki młodzieżowej,

dostosowane do indywidualnych potrzeb Waszej rady/struktury!

Ponadto:

 • zarządzanie projektami,
 • mentoring,
 • możliwość dofinansowania Waszych inicjatyw lokalnych!

Spotkanie w formie warsztatu/szkolenia może odbyć się w Waszej miejscowości (w Małopolsce) lub zaprosimy Was do naszej siedziby w Krakowie: ul. Urzędnicza 14/1 – wejście od podwórza.

Wyjedź na międzynarodowe spotkania młodzieży w wieku 13-30 służące poznaniu się, integracji i opracowaniu wybranego tematu zainteresowania uczestników np. zmiany klimatu, migracje, czy tolerancja.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Bycie wolontariuszem to możliwość podróżowania, uczenia się i pracy na rzecz innych w wybranych organizacjach w kraju i za granicą przy zapewnieniu podstawowych potrzeb tj. mieszkania, wyżywienia, dojazdu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Planujesz pracę sezonową? Stałą? Chcesz zdobyć doświadczenie za granicą? Dowiedz się o warunkach pracy, formalnościach i ofertach w różnych krajach Unii Europejskiej. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz oferty instytucji międzynarodowych dla młodych wchodzących na rynek pracy oraz programy, w ramach których można wyjechać. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Sprawdź z czym wiąże się studiowanie w różnych krajach unijnych i jakie są warunki przyjęcia i funkcjonowania! 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 Realizowanie własnych projektów społecznych to obok osiągania zmian społecznych doskonała okazja do uczenia się i zdobywania doświadczenia pracy projektowej.

Jak zacząć? Jak to się robi? 

Zobacz krok po kroku planowanie i realizację projektów społecznych na przykładach projektów młodzieżowych realizowanych w ramach programu “Młodzi w Akcji” w 2018 roku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Dołącz do naszej Szkoły Projektów Społecznych! Szkolenia odbywają się 2 razy w roku w tematach takich jak diagnoza potrzeb i problemów, analiza zasobów, wyznaczanie celów, praca w zespole, monitoring i ewaluacja.

DOŁĄCZ!

 

Zrealizuj własny projekt społeczny! Weź udział w naszym programie regrantingowym dla młodzieżowych grup nieformalnych i działaj z nami! 

APLIKUJ

Zapraszamy do wysłuchania podcastów stworzonych przez wolontariuszy Stowarzyszenia.

POSŁUCHAJ
FILMY:
 
Wszystko, co musisz wiedzieć o Europejskim Korpusie Solidarności! Posłuchaj webinaru dla organizacji lub grup młodych ludzi zainteresowanych realizacją projektów w ramach Korpusu: https://www.youtube.com/watch?v=4am4h0EcoyE 
 
O programie Erasmus+ w jednym miejscu! Webinar przybliży Ci pokrótce wszystkie sektory programu: https://www.youtube.com/watch?v=5RY6UgNx-d0&t=431s
 
Instruktaż krok po kroku jak zaaplikować na wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności: https://www.youtube.com/watch?v=TGhrBCSzniI&t=79s
 
Oferta Europe4Youth dla młodzieży: https://youtu.be/cWKNzpHprcg
 
Czym jest praca z młodzieżą: https://youtu.be/Qw8OfgRA6-Q
 
Jakie są prawa młodzieży: https://youtu.be/eBOi9A3k1k0
 
INFOGRAFIKI:
 
Jak wyjechać na wolontariat? – Zobacz
 
Jak pozyskać środki na projekty? – Zobacz
 
Jak zaplanować projekt społeczny? – Zobacz

Małopolski Portal Młodzieżowy

Eurodesk Polska

Nadchodzące wydarzenia: