Spotkanie z Młodzieżową Radą Rabki Zdrój

Wzmacnianie Młodzieżowych Rad to jedno z naszych ostatnich priorytetów. Tym razem spotkaliśmy się ze świetną ekipą z Rabki Zdrój.

 Spotkanie miało na celu wzmocnienie merytoryczne i praktyczne członków Rady do efektywnego pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Rozmawialiśmy o prawach dzieci i młodzieży, o partycypacji obywatelskiej młodych, o sposobach na wywieranie wpływu jako Młodzieżowa Rada i o granicach między pełnieniem funkcji publicznej, a wyrażaniem prywatnych poglądów. Rada otrzymała także zastrzyk wiedzy na temat pozyskiwania dodatkowych środków na projekty młodzieżowe i… już rozwijają się nasze wspólne działania.

Spotkania z młodzieżowymi radnymi należą do przyjemnych doświadczeń. Tak było i tym razem. Radni są świetnie zorganizowani, zgrani, aktywni i szczerze zaangażowani. Różni ich wiek (14-20 lat!), a łączy wspólny cel zrobienia z Rabki miasta przyjaznego młodzieży, nie tylko dzieciakom (z czego Rabka słynie). Mocno trzymamy kciuki!

P.S. Działasz w Młodzieżowej Radzie i czujesz, że potrzebuje ona podobnego wzmocnienia? Zaproś nas na spotkanie! Przygotujemy program dostosowany do Waszych potrzeb i dojedziemy do dowolnego miejsca w Małopolsce. Spotkania są nieodpłatne i trwają ok 3-4 godzin w zależności od Waszych potrzeb. Zapraszamy!

Działanie sfinansowano ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.